הקשר בין תכנון עיצוב ואנרגיה

הקשר הישיר בין גוף לנפש הוא ככל הנראה ברור לכולנו .

מה הקשר בין עיצוב הבית ואנרגיות טובות ומזמינות ? הרבה הרבה מעבר למה שעל פני השטח.

יש כאלה שמכירים ,שמעו, או אולי אפילו לא , על פי תורת הפאנג שוואי הסינית העתיקה, באפשרותנו למקסם זרימה אנרגטית הרמונית בביתנו , לשפר תחומים בחיינו, באמצעות תכנון אדריכלי בגיאומטריה ובכיוונים הנכונים, ובאמצעות שחקני חיזוק בעיצוב פנים כמו : צבעים, אקססוריז מדויקים במקומות הנכונים ,צורות, תאורה וניחוחות.

תורת הפאנג שוואי יורדת לרזולוציות מפורטות בנוגע להמלצות לאופן בו ניתן להלביש את הבית ולעודד זרימה אנרגטית טובה.

ניתן לומר, שהבית שלנו הנו הבבואה שלנו, באופן כזה שאם ניקח את כלי התכנון המסורתי של הפאנג שוואי, ה"בגואה", ונפרוש אותה על גבי תכנית הבית שלנו , נוכל לקבל תמונת מצב בנוגע לאיך פוגש תכנון הבית את חלוקת תחומי החיים וכיצד ניתן לשפר. בשלב שבו הבית כבר קיים אז נשתמש בטכניקות " שחקני החיזוק " אך במידה וישנה פריווילגיה לבצע תיאום בשלב התכנון המוקדם " על הנייר ", הרי שקיבלנו עוד רווחים לתכנון איכותי ומטיב.

תורת הפאנג שוואי מדברת גם , לפני הכול, בטרם נכנסנו פנימה לחלוקה הפנימית והעיצוב , מדברת על איך המבנה מדבר עם הסביבה שלו ,כיצד הוא ממוקם בשטח, איזה רווחים הוא נותן ומה הוא מקבל, כיצד הצורה הגיאומטרית שלו משפיעה על זרימת האנרגיה של האיזור ? האם הן חדות מידי ? עגולות ? מהן ההשפעות ?איזון בין הסביבה למבנה כחלק מהתהליך הוא חשוב בצירוף עם מאווייהם של הלקוחות יצרו שלמות נכונה עבורם .

הכוח החזק ביותר במוטיבים של תורת הפנג שוואי הנו האיזון בין האנרגיות יין ויאנג, זכרי ונקבי , ההדהוד של הפשטות של המבנה לטבע ובחזרה.

כיווני שושנת הרוחות הינה מצפן לתכנון בפאנג שוואי .לפגישה יגיע יועץ/צת הפאנג שוואי עם מצפן מעוצב וכיפי :)

המצפן יאפשר לנו להבין את הכיוונים בבית וחלוקת תחומי החיים בהתאם "לבגואה" הנשענת על שושנת הרוחות.

ישנן גם חישובים ונוסחאות למדידת אנרגיה בשלבים מתקדמים יותר .

לסיכום ,

בתורת הפאנג שוואי סגולות רבות לתכנון הרמוני ומטיב עם הבריות . אגב, ישנן החלטות אינהרטיות לעיתים שאנו מבצעים בנוגע לתכנון שמתקשרות לפאנג שוואי אפילו באופן בלתי מודע, כי זה טבוע בנו, חישת האנרגיות ואינטואיציות לגבי מה ש"זורם" לנו יותר. אז בואו לא נתעלם מתחושות אלו !

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square