מטבח רבותיי, מטבח !

המטבח הוא לב לבו של הבית , המקום בו אנו נמצאים הכי הרבה , המקום בו אנו מייצרים חוויות קולינריות לעתים מורכבות ולעתים פחות . יושבים לקפה ועוגה ושיחת בוקר או יושבים עם לפטופ ועובדים אפילו. המטבח בביתנו צריך להיות מזמין,מרשים ,כמובן שפונקציונלי ומביע את טעמנו האישי ואורח חיינו .

כשאנו מתכננים מטבח ישנם מספר נתונים שחשוב להתחשב בהם כמו :

1. הסידור של המטבח בבסיסו נובע קודם כל מה"נתונים הטבעיים" של מתאר הדירה , משמע התכנית הכללית של הבית( חלונות קירות ופתחים) המשפיעה באופן ישיר על עיצוב המטבח ותכנון הפונקציות בו . ​ לכן כשניגש לחברות המטבחים נצטייד בתכנית הבינוי הכללית של הדירה ועם כל המידות של החלל הקיים כולל גבהי חלונות !

2. נשאל את עצמנו , מה אורח החיים במטבח ? מי הם אנשי הבית שאותם המטבח משרת ומה הם הצרכים שלהם ? האם דרוש אחסון רב למזון יבש (מזווה )? כמה סירים יש? באיזה מוצרי חשמל אנו משתמשים שאותם צריך לאחסן ? ובהתאם לתשובות נכין רשימת מכולת הכוללת גם כמויות של שקעי חשמל עבור מוצרי החשמל , האם נדרש כיור כפול ?כל השאלות הללו ישפיעו ישירות על התכנון האופטימלי. כמו כן , מוצרי החשמל שאינם סטנדרטיים דורשים רוחבים מיוחדים , כמו מקרר בעומק 60 ס"מ דורש רוחב של 120 לפחות ,מכונת קפה מיוחדת מובנית, כיריים ותנור משולבים פרי סטנדינג. לכל אלה יש משמעות בתכנון של המטבח , נעשה בדיקה לגבי רשימת המכולת שלנו .

3. סוג הישיבה שאנו חווים בחיי המטבח היומיומיים שלנו , האם אנחנו רוצים אי שישמש כמשטח עבודה וישיבה מצידו השני, האם ישנם ילדים קטנים בבית שיכולים לטפס? האם יש מקום לאי ? לאי ישנם כמה וכמה אופציות לתכנון ישיבה-אחסון בהתאם לחלל הנתון , רוחב מינמלי לאי סטנדרטי שמכיל אחסון מצד אחד וישיבה מצד שני -95 ס"מ, לכן על מנת לא לחנוק יש לבדוק שנותרו מרווחי מעבר בין האי לארונות המטבח .

4. בעת תכנון מיקומי הפונקציות במטבח יש לשמור על עיקרון "השילוש הקדוש". מקרר- כיור- תנור . שלושת הנקודות הקלסיות צריכות להיות כך שהמקרר קרוב לאזור האחסון , הכיור צריך להיות בין המקרר לאזור הבישול ואזור הבישול צריך להיות קרוב לאזור ההגשה על מנת לייצר אורח חיים יעיל ונוח במטבח .

5. מכיוון שהמטבח הוא מפעל קטן העובד קשה ברוב ימיו , הקפידו לבדוק שאתם מקבלים פרזול איכותי ועמיד לאורך השנים, המיועד לעומסים כבדים של צלחות וסירים וכמובן לדעת שיש אחריות .

6. מטבח כחלק מהקונספט העיצוב של הבית . לאחר שוידאנו שהמטבח פונקציונלי ונוח, ברור שלא נשכח שהמטבח הוא חלק ישיר שצריך לזרום בהרמוניה עם שאר חלקי הבית, לכן נשמור על שפה עיצובית המשכית.

המטבח צריך לשדר את טעמנו האישי, בין אם זה כפרי או מודרני , תעשייתי או מינימליסטי, הקפידו להתאים את התאורה לסגנון המטבח. השתמשו בחיפוי מטבח על מנת להקפיץ את העושר העיצובי.

7. ואם בכל זאת החלטתם שתרצו לשדרג את המטבח הנוכחי , אולי מכיוון שזאת דירה שכורה או סתם כי קצת לחוץ בתקציב עכשיו , אז יש טריקים נחמד לשדרוג כמו : הוספת אקססוריז נחמדים כמו עציצים קטנים . הוספת וילוות המותאמים למטבח הקיים , מדבקות אריחים הקיימים היום בשוק המשמשים להדבקה על גבי האחרים במטבח וגם על גבי הריצוף כשטיחי ריצוף מאוירים .

ניתן להחליף ידיות על ידי הברגה בצורה קלה וגם ניתן להחליף באופן חלקי אצל נגר חזיתות מדלתות המטבח .

בהצלחה !

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square